Poznaj naszych  specjalistów
 

Terapia zajęciowa

Terapia zajęciowa – to forma rehabilitacji fizycznej, psychicznej i społecznej ukierunkowana na usamodzielnianie pacjenta. Podejmowane aktywności, oparte o indywidualnie cele terapeutyczne dążą do angażowania podopiecznego do czynności codziennych oraz, w razie potrzeby, dostosowywaniu sprzętów i otoczenia tak by pacjent mógł możliwie samodzielnie funkcjonować. Poprzez terapię trenowane są czynności tj. ubieranie się, jedzenie, szykowanie posiłków, czynności toaletowe jak również funkcje poznawcze, aspekty związane z czasem wolnym czy pracą zawodową.

Poprzez terapię trenowane są czynności tj. ubieranie się, jedzenie, szykowanie posiłków, czynności toaletowe jak również funkcje poznawcze, aspekty związane z czasem wolnym czy pracą zawodową.

Z jakich usług możesz skorzystać?

Terapeutka zajęciowa

Ada Kopeć

Cześć wszystkim, tu Ada. Jestem terapeutką zajęciową i masażystka. Ukończyłam studia magisterskie na warszawskim AWF na wydziale rehabilitacji oraz dodatkowo zdobyłam tytuł technika masażysty.

Od zawsze w życiu towarzyszy mi sport, w różnej formie, przede wszystkim jeździectwo, dlatego doskonale rozumiem, z czym na co dzień zmaga się ciało sportowca, zarówno amatora jak i profesjonalisty.

W gabinecie może cię zgłosić się do mnie na dwa rodzaje terapii: Terapia zajęciowa jest kierowana do osób, które potrzebują wsparcia poprzez terapię w czynnościach dnia codziennego i wszystkich aspektach dotyczących kończyny górnej, zwłaszcza ręki. Jest to terapia, która jest stosowana zarówno wśród dzieci (MPD, uszkodzenia ośrodkowego UN, zespol Downa, spektrum autyzmu i inne) jak i u dorosłych (stany poudarowe, urazy rdzenia kręgowego, urazy mozgowo-czaszkowe).

Masaż, kierowany jest do wszystkich, w zależności od potrzeb. Zapraszam na masaże klasyczne i lecznicze, sportowe (treningowe, przed startami, po starach) jak i drenaże limfatyczne, antycellulitowe masaże bańką chińską, czy masaże relaksacyjne.

Do zobaczenia!