Tak, można płacić kartą.
Zabiegi w gabinecie WPRehabilitacja z zakresu fizjoterapii prowadzą wyłącznie magistrzy fizjoterapii, zrzeszeni w krajowej izbie fizjoterapeutów (KIF).
Terapia manualna jest jedną z metod fizjoterapii polegającej na wykorzystaniu wiedzy z zakresu biomechaniki i anatomii. Terapeuta manualny działa przede wszystkim na takie struktury jak stawy, mięśnie, powięź, więzadła. W ramach terapii manualnej fizjoterapeuta wykorzystuje takie techniki jak: Mobilizacje, trakcję, manipulacje, ślizgi stawowe, terapię tkanek miękkich, techniki powięziowe.
Przed pierwszą wizytą warto zastanowić się od jak dawna występuje problem. W jakich okolicznościach ten problem występuje, czy jest coś, co pomaga zredukować występujące objawy. Ponadto, jeżeli były wykonywane badania obrazowe, warto je ze sobą zabrać (płytkę i opis, a nie sam opis). Badania wykonane kilka lat temu nie są już aktualne, więc nie ma sensu ich pokazywać. Jeżeli jest to możliwe nie zaleca się brać leków przeciwbólowych/przeciwzapalnych przed wizytą, ponieważ leki te mogą zaburzyć proces terapii.
Podczas pierwszej wizyty wykonywany jest dokładny wywiad, który nakierowuje na prawdziwy problem pacjenta. Następnie wykonywane są testy manualne, aby określić, jaki jest problem pacjenta i dobrać odpowiednie techniki do rozwiązania go. Na pierwszej wizycie następuje także wstępne leczenie, czyli wykorzystanie technik, które wg wywiadu i testów powinny pomóc. Bardzo często pacjenci zabierani są na sale ćwiczeń i pokazywane im jest co należy dodatkowo robić, aby uzyskać pełnie sprawności.
Wizyta fizjoterapeutyczna w gabinecie WPRehabilitacja trwa do 45 min. Jest to optymalny czas, aby pomóc i nie prze bodźcować pacjenta. W przypadku spóźnienia zabieg będzie skrócony, aby zakończyć o wyznaczonej wcześniej godzinie
Każdy przypadek jest indywidualny i nie da się przed wizytą określić ile razy należy spotkać się na terapii. Jest to zależne od wielu czynników. Wpływ na to ma też zaangażowanie pacjenta w proces rehabilitacji w tym wykonywanie zadanych ćwiczeń w domu.
Istnieje niewiele przeciwwskazań do fizjoterapii. Najważniejszym z nich jest choroba pacjenta. Nawet stan podgorączkowy może się pogorszyć po zabiegu.
Jak najbardziej! Szczególnie zalecana jest fizjoterapia uroginekologiczna, gdzie wykwalifikowana terapeutka specjalizująca się wyłącznie w pracy z kobietami w ciąży i połogu doskonale jest w stanie dopasować techniki, aby pomóc w występującym problemie.
Gabinet nie ma podpisanego kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.
Aby korzystać z usług w gabinecie WPRehabilitacja nie potrzeba skierowania od lekarza.
Jeżeli masz już wykonane badania obrazowe, warto zabrać wyniki ze sobą. Natomiast często podczas zabiegu wykonane badania okazują się zbędne lub fizjoterapeuta zachęca do wykonania innych badań np. Wykonane jest RTG kolana, a fizjoterapeuta zachęca do wykonania MRI w celu wykluczenia uszkodzenia łąkotki
Tak, niekiedy ilość i siła bodźca podana podczas zabiegu potrafi sprawić dyskomfort. Stan ten może utrzymywać się nawet 2-3 dni.
Suche igłowanie jest bezpiecznym zabiegiem, wykonywanym wyłącznie przez terapeutów dodatkowo przeszkolonych na specjalistycznych kursach. Terapeuta dezynfekuje miejsce wkłucia i w jednorazowych rękawiczkach wykonuje zabieg. Do wykonania zabiegu suchego igłowania używane są sterylne, jednorazowe igły, które po użyciu wyrzucane są do specjalnego pojemnika na odpady ostre. Igły są wykonane ze stali nierdzewnej i są bardzo cienkie (0,25-0,30mm). Podczas wykonywania suchego igłowania nie używa się dodatkowych preparatów tj. Nie jest wstrzykiwana żadna substancja lecznicza. Niekiedy po suchym igłowaniu występuje ból igłowanej okolicy podobny do zakwasów, ale jest to normalny efekt. Dodatkowo z powikłań może wystąpić miejscowy siniak.
Diagnozy, konsultacje oraz terapie wykonywane są przez fizjoterapeutów, którzy ukończyli stosowne kursy, warsztaty, szkolenia i praktyki, przygotowujące ich do pracy z najmłodszymi pacjentami. Terapeuci mają przygotowanie merytoryczne oraz praktyczne w pracy z dziećmi i niemowlakami.
Na pierwszej wizycie, niezależnie od wieku dziecka przeprowadzany jest dokładny wywiad, badanie przedmiotowe oraz obserwacja, które służą postawieniu diagnozy i dobraniu indywidualnego planu terapii. Czasem wykonywana jest wstępna terapia oraz zadawane ćwiczenia do wykonywania w domu, w zależności od wieku – dla dziecka albo dla rodziców. W trakcie wizyty z niemowlakiem rodzice uczą się przyjaznej pielęgnacji, która stanowi podstawę do prawidłowego, fizjologicznego rozwoju dziecka.
W gabinecie WPRehabilitacja wykonywane są zabiegi dla dzieci w wieku 0-18. Na wizytę można zgłosić się z powodu nieprawidłowego rozwoju niemowlaka, chęci uzyskania wskazówek jak prawidłowo pielęgnować maluszka i pomagać mu w kolejnych etapach wzrastania, w przypadku występowania wady postawy, asymetrii lub niepokojących rodzica symptomów.
Podczas badania postawy terapeuta wykonuje testy, badania i obserwacje, służące określeniu rodzaju wady postawy. Wczesne wykrycie problemu daje większą szanse na rozwiązanie go jeszcze w młodym wieku.
Jak najbardziej pracujemy z dziećmi z niepełnosprawnościami, zarówno z niepełnosprawnością ruchową jak i intelektualną. Pracujemy również z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum.
Przed wejściem do gabinetu znajduje się podjazd dla wózków, wewnątrz szerokość futryn pozwala na swobodne poruszanie się w przestrzeni. Łazienka wyposażona jest w przewijak oraz niezbędne pomoce przy zmianie pieluszki.
Oczywiście! Podczas wizyty z niemowlakiem zachęcamy do wspólnego uczestnictwa w zajęciach, aby oboje rodzice mogli zapoznać się z zaleceniami oraz nauczyli się wykonywać ćwiczenia. W trakcie wizyt z dziećmi starszymi obecny może być jeden rodzic, w celu obserwacji i nauki nowych ćwiczeń, z czasem rodzic zostaje w poczekalni, aby maluch samodzielnie uczestniczył w ćwiczeniach.
Zabiegi z zakresu fizjoterapii uroginekologicznej przeznaczone są dla kobiet na każdym etapie życia. Obejmują między innymi:
Tak, w przypadku ciąży przebiegającej prawidłowo zabiegi są całkowicie bezpieczne. Jeśli występują jakiekolwiek komplikacje, pacjentka jest zobowiązana do poinformowania o tym fakcie fizjoterapeutkę przeprowadzającą zabiegi – w takim wypadku zabiegi zostaną odpowiednio dostosowane do stanu zdrowia. Warto także przynieść ze sobą dokumentację medyczną.
Każdą bliznę należy mobilizować. Jeśli blizna ciągnie, jest sztywna, niepokoi – zawsze należy ją sprawdzić.
Miesiączka nie jest przeciwwskazaniem do terapii.
Idealnym momentem na wizytę profilaktyczną jest okres między 16 a 20 tygodniem ciąży. Natomiast można się zgłosić w każdym momencie.
Na wizytę profilaktyczną można się zgłosić już ok. 6 tygodni po porodzie. Jeśli cokolwiek niepokoi można zgłosić się wcześniej.
Na wizytę profilaktyczną można się zgłosić już ok. 4 tygodnie po porodzie. Jeśli cokolwiek niepokoi można zgłosić się wcześniej.
Badanie wewnętrzne mięśni dna miednicy jest podobne do badania ginekologicznego. Jest to jedyny sposób badania, który pozwala nam precyzyjnie określić funkcję i napięcie mięśni dna miednicy – niezbędne do prawidłowego dobrania terapii i ćwiczeń. Badanie nie jest obowiązkowe i pacjentka zawsze pytana jest o zgodę na jego wykonanie.
W zależności od różnych czynników np. napięcia mięśniowego czy występowania blizn badanie może wiązać się z dyskomfortem. Natomiast dokładamy wszelkich starań by badanie było delikatne i jak najbardziej komfortowe dla pacjentki.
W przypadku kwalifikacji na operację bardzo istotnym czynnikiem jest tzw. prehabilitacja, czyli przygotowanie do zabiegu w gabinecie fizjoterapeuty. Polega ona na wdrożeniu odpowiednich ćwiczeń i profilaktyki, która ma za zadanie ułatwić oraz przyspieszyć dochodzenie do sprawności po operacji, a także utrzymać jej efekty przez jak najdłuższy czas. Uczymy także jak dbać o swoje ciało, ranę oraz bliznę we wczesnym okresie pooperacyjnym. W niektórych przypadkach efekty rehabilitacji są na tyle zadowalające, że pacjentka rezygnuje z zabiegu.
Do zabiegu masażu należy ubrać się w sposób wygodny. Dodatkowo dla każdego pacjenta przewidziane są jednorazowa bielizna zakrywająca części intymne oraz czysty ręcznik.
Nasi masażyści są odpowiednio przeszkoleni na specjalistycznych kursach. Dodatkowo każdy szkoli się jeszcze, aby być skuteczniejszym w swoim fachu.
Zalecamy przyjść za zabieg 5 min wcześniej, aby odpowiednio przygotować się do zabiegu. W przypadku spóźnienia zabieg masażu będzie trwał krócej.
Gabinet fizjoterapii WPRehabilitacja jest placówką leczniczą wpisaną w listę podmiotów fizjoterapeutycznych. Absolutnie NIE WYKONYWANE są usługi seksualne. Każda dwuznaczna propozycja ze strony pacjenta będzie skutkowała dożywotnią blokadą na korzystanie ze wszystkich usług w gabinecie WPRehabilitacja.
Na trening należy zabrać wygodny ubiór. Można przebrać się w szatni i zostawić swoje rzeczy w szafce. Na sali treningowej należy być także w zmienionym obuwiu lub boso.
Na pierwszej wizycie trener wykonuje testy, aby określić co jest największym problem pacjenta i na czym należy skoncentrować najwięcej uwagi podczas treningu.
Nie honorujemy karty Multisport.
Skorzystaj z dostępnych tutaj informacji, aby umówić się na wizytę lub skontaktować się z nami. Chętnie udzielimy dodatkowych informacji poprzez kontakt telefoniczny lub mailowy.