Fizjoterapia ortopedyczna ma na celu w możliwie jak największym stopniu zniwelować negatywne skutki urazów i zaburzeń narządu ruchu wywołanych różnego rodzaju czynnikami. Celem jest pomoc pacjentowi w powrocie do codziennej aktywności po przerwie wywołanej urazem, kontuzją lub operacją, wykorzystując terapię manualną oraz ćwiczenia.
Fizjoterapia ortopedyczna jest bardzo szeroką dziedziną. Zawiera w sobie mechaniczne urazy ortopedyczne (np. Wypadki, kontuzje sportowe), urazy przeciążeniowe.
W fizjoterapii ortopedycznej zawiera się też rehabilitacja sportowa ze względu na fakt, że sport amatorski uprawia coraz więcej osób.
Od młodych lat żyłem sportem. Przez 12 lat trenowałem taniec towarzyski z większymi i mniejszymi sukcesami, jednak kontuzja partnerki wyłączyła nas z walki o najwyższe cele.
Od razu po studiach licencjackich zacząłem pracę się jako fizjoterapeuta w przychodni, w której wykonywałem praktyki. Wszystkie zarobione pieniądze wydawałem na szkolenia, aby być coraz lepszy w swoim fachu.
W swojej pracy wykorzystuję techniki z zakresu terapii manualnej i terapii tkanek miękkich i aby utrzymać efekt terapii, wdrażam indywidualnie dobrany trening do potrzeb pacjenta
Swoje zamiłowanie do sportu udało mi się wplątać w życie zawodowe. W 2019 r. byłem fizjoterapeutą podczas Mistrzostw Europy juniorów i sub juniorów w trójboju siłowym w litewskim Kownie. Ponadto w sezonie 2020/2021 byłem fizjoterapeutą 2 ligowej drużyny piłkarzy Znicza Pruszków.
Jest fizjoterapeutą, trenerem medycznym, terapeutą strukturalnej pracy z ciałem według koncepcji Anatomy Trains Structural Integration (ATSI).
W swojej pracy wykorzystuję zaawansowane techniki manualne przywracając globalny balans napięciowy w ciele. Po przygotowaniu ciała do nowych możliwości ruchowych stosuję ukierunkowany trening medyczny na problem, z jakim się do mnie zgłaszasz.
Ściśle dobrane ćwiczenia do dolegliwości pozwalają szybko eliminować najsłabsze ogniwa i wzmacniać optymalne wzorce ruchu.
Jestem fizjoterapeutką uroginekologiczną oraz absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie na wydziale rehabilitacji. W trakcie studiów zainteresowałam się fizjoterapią uroginekologiczną i od tamtej pory kształcę się w tym kierunku.
W trakcie terapii duży nacisk stawiam na edukację, profilaktykę oraz poznawanie swojego ciała. W pracę wkładam mnóstwo zaangażowania i na pierwszym miejscu stawiam dobro pacjenta.
Zajmuję się przede wszystkim:
W czasie wolnym dużo czytam, jeżdżę na rowerze, praktykuję jogę i opiekuję się moimi dwoma kotami”.
Skorzystaj z dostępnych tutaj informacji, aby umówić się na wizytę lub skontaktować się z nami. Chętnie udzielimy dodatkowych informacji poprzez kontakt telefoniczny lub mailowy.