Poznaj naszych  fizjoterapeutów
 

Fizjoterapia dziecięca

Fizjoterapia dziecięca obejmuje szeroki zakres działań związanych ze standaryzowanymi sposobami układania, noszenia i pielęgnacji dziecka w celu zachowania prawidłowości w rozwoju. Dokładana analiza zachowań dziecka pozwala stwierdzić czy występują jakiekolwiek zaburzenia pod kątem rozwoju dziecka. 

Do fizjoterapeuty dziecięcego należy wybrać się:

Dzięki wizycie rodzic może nauczyć się jak powinna wyglądać codzienna pielęgnacja niemowlęcia, jak należy układać dziecko do snu oraz czego powinno się unikać i jak bezpiecznie nosić malucha.

Warto także przyjść na konsultacje w przypadku chęci nauki prawidłowych nawyków oraz nauki bezpiecznego obchodzenia się z dziećmi.

Fizjoterapeuta dziecięcy

Mgr Julia Siekierska

Jestem magistrem fizjoterapii,diagnostą i terapeutką integracji sensorycznej. Już na studiach wiedziałam, że chcę pracować z najmłodszymi pacjentami. Doświadczenie zawodowe zdobywałam na licznej praktyce oraz stażu m.in. w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Chętnię pomogę i doradzę jak prawidłowo pielęgnować noworodka lub niemowlaka. Skontroluję rozwój dziecka oraz zaplanuję ćwiczenia neurorozwojowe dostosowane do pacjenta. Stawiam na współpracę z rodzicami i wspólne osiąganie terapeutycznych celów.

Z jakich usług możesz skorzystać?

Fizjoterapeuta dziecięcy

Klaudia Petrusiewicz

Jestem fizjoterapeutką, certyfikowaną terapeutką metody NDT Bobath, a także terapeutką Integracji Sensorycznej. W 2019 r. ukończyłam studium Doktoranckie na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, gdzie pracowałam jako nauczyciel akademicki.

Od początku swojej ścieżki zawodowej pracuje z najmłodszymi pacjentami. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywałam pracując w Uniwersyteckim Centrum Pediatrii im. Marii Konopnickiej w Łodzi, Zachodniopomorskim Hospicjum dla Dzieci oraz gabinetach terapeutycznych w Warszawie.

Pracuje z pacjentem i jego rodziną wyznając zasadę holistycznego podejścia do rehabilitacji dziecka, a plan terapii ustalam bardzo indywidualnie, szanując dobrostan maluszka i jego rodziców.

Z jakich usług możesz skorzystać?

Fizjoterapeuta dziecięcy

Weronika .....

Jestem absolwentem warszawskiego AWF na kierunku wychowanie fizyczne (specjalizacja w gimnastyce korekcyjnej) ponadto jest na zakończeniu studiów z fizjoterapii (także na AWFie).

Od samego początku wiązałem swój rozwój z ruchową stroną rehabilitacji. Uczestniczyłem w wielu szkoleniach z zakresu treningu medycznego i fizjoterapii (głównie powrót do sprawności po urazach i operacjach). Obecnie pracuje w Polonii Warszawa pełniąc obowiązki fizjoterapeuty w ich drużynie U19.

W gabinecie zajmuję się treningiem medycznym i ruchowym powrotem do sprawności po kontuzjach i urazach.

Z jakich usług możesz skorzystać?

Fizjoterapeuta dziecięcy

Mgr Jan Charaszkiewicz

Jestem  absolwentem WSR w Warszawie. W pracy przede wszystkim kieruje się dobrem pacjenta. Pediatrią zainteresowałem się stosunkowo późno, bo dopiero na ostatnim roku studiów, ale radość najmłodszych pacjentów oraz efekty tej pracy utwierdzają mnie, że to był najlepszy wybór!

Na co dzień zajmuję się:

  • terapią wad postawy oraz problemami wynikającymi z zaburzeń napięcia mięśniowego
  • zaburzeniami integracji sensorycznej
  • pracą z dziećmi dotkniętymi Mózgowym porażeniem dziecięcym
  • poprawą ogólnej sprawności fizycznej najmłodszych

Z jakich usług możesz skorzystać?