Poznaj naszych  fizjoterapeutów
 

Fizjoterapia stomatologiczna

Fizjoterapia stomatologiczna to forma terapii manualnej, której celem jest relaksacja okolic narządu żucia – normalizacja napięcia mięśni zewnątrz i wewnątrz ust oraz przywrócenie prawidłowej, fizjologicznej ruchomości w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych. Fizjoterapeuta nie ogranicza swoich działań wyłącznie do pracy na żuchwie. 

Objawami dysfunkcji stawów skroniowo-zuchowych, którym można pomóc zabiegami fizjoterapeutycznymi są:

Rehabilitacja stomatologiczna uzupełnia leczenie ortodontyczne i protetyczny, aby przywrócić narządowi żucia pełną sprawność.

Często konieczna jest praca w obrębie głowy, kręgosłupa szyjnego, piersiowego, miednicy, a nawet całego ciała.

Założyciel WPRehabilitacji

Mgr Jakub Ciarka

Od młodych lat żyłem sportem. Przez 12 lat trenowałem taniec towarzyski z większymi i mniejszymi sukcesami, jednak kontuzja partnerki wyłączyła nas z walki o najwyższe cele.

Od razu po studiach licencjackich zacząłem pracę się jako fizjoterapeuta w przychodni, w której wykonywałem praktyki. Wszystkie zarobione pieniądze wydawałem na szkolenia, aby być coraz lepszy w swoim fachu.

W swojej pracy wykorzystuję techniki z zakresu terapii manualnej i terapii tkanek miękkich i aby utrzymać efekt terapii, wdrażam indywidualnie dobrany trening do potrzeb pacjenta

 

Swoje zamiłowanie do sportu udało mi się wplątać w życie zawodowe. W 2019 r. byłem fizjoterapeutą podczas Mistrzostw Europy juniorów i sub juniorów w trójboju siłowym w litewskim Kownie. Ponadto w sezonie 2020/2021 byłem fizjoterapeutą 2 ligowej drużyny piłkarzy Znicza Pruszków.

Z jakich usług możesz skorzystać?