Poznaj naszych  fizjoterapeutów
 

Fizjoterapia ortopedyczna

Fizjoterapia ortopedyczna ma na celu w możliwie jak największym stopniu zniwelować negatywne skutki urazów i zaburzeń narządu ruchu wywołanych różnego rodzaju czynnikami. Celem jest pomoc pacjentowi w powrocie do codziennej aktywności po przerwie wywołanej urazem, kontuzją lub operacją, wykorzystując terapię manualną oraz ćwiczenia.

Fizjoterapia ortopedyczna przewidziana dla osób zmagających się z:

Fizjoterapia ortopedyczna jest bardzo szeroką dziedziną. Zawiera w sobie mechaniczne urazy ortopedyczne (np. Wypadki, kontuzje sportowe), urazy przeciążeniowe.

 W fizjoterapii ortopedycznej zawiera się też rehabilitacja sportowa ze względu na fakt, że sport amatorski uprawia coraz więcej osób.

Założyciel WPRehabilitacji

Mgr Jakub Ciarka

Od młodych lat żyłem sportem. Przez 12 lat trenowałem taniec towarzyski z większymi i mniejszymi sukcesami, jednak kontuzja partnerki wyłączyła nas z walki o najwyższe cele.

Od razu po studiach licencjackich zacząłem pracę się jako fizjoterapeuta w przychodni, w której wykonywałem praktyki. Wszystkie zarobione pieniądze wydawałem na szkolenia, aby być coraz lepszy w swoim fachu.

W swojej pracy wykorzystuję techniki z zakresu terapii manualnej i terapii tkanek miękkich i aby utrzymać efekt terapii, wdrażam indywidualnie dobrany trening do potrzeb pacjenta

 

Swoje zamiłowanie do sportu udało mi się wplątać w życie zawodowe. W 2019 r. byłem fizjoterapeutą podczas Mistrzostw Europy juniorów i sub juniorów w trójboju siłowym w litewskim Kownie. Ponadto w sezonie 2020/2021 byłem fizjoterapeutą 2 ligowej drużyny piłkarzy Znicza Pruszków.

Z jakich usług możesz skorzystać?

Fizjoterapeuta

Mgr Jakub Garwacki

Jest fizjoterapeutą, trenerem medycznym, terapeutą strukturalnej pracy z ciałem według koncepcji Anatomy Trains Structural Integration (ATSI).

W swojej pracy wykorzystuję zaawansowane techniki manualne przywracając globalny balans napięciowy w ciele. Po przygotowaniu ciała do nowych możliwości ruchowych stosuję ukierunkowany trening medyczny na problem, z jakim się do mnie zgłaszasz.

Ściśle dobrane ćwiczenia do dolegliwości pozwalają szybko eliminować najsłabsze ogniwa i wzmacniać optymalne wzorce ruchu.

Z jakich usług możesz skorzystać?

Fizjoterapeuta

Mgr Michał

Jestem fizjoterapeutką uroginekologiczną oraz absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie na wydziale rehabilitacji. W trakcie studiów zainteresowałam się fizjoterapią uroginekologiczną i od tamtej pory kształcę się w tym kierunku.

W trakcie terapii duży nacisk stawiam na edukację, profilaktykę oraz poznawanie swojego ciała. W pracę wkładam mnóstwo zaangażowania i na pierwszym miejscu stawiam dobro pacjenta.

Z jakich usług możesz skorzystać?

Zajmuję się przede wszystkim:

  • terapią dysfunkcji dna miednicy takimi jak: nietrzymanie moczu, parcia naglące, pęcherz nadreaktywny, obniżenia narządów miednicy mniejszej, dolegliwości bólowe, endometrioza
  • opieką w ciąży i po porodzie: bóle kręgosłupa, rozejście mięśnia prostego brzucha, praca z blizną, treningi

 

W czasie wolnym dużo czytam, jeżdżę na rowerze, praktykuję jogę i opiekuję się moimi dwoma kotami”.